Ms Auto Car  +48 730 767 697   Ms Auto Car Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Jak sprzedać samochód? Instrukcja krok po kroku!

Posiadacze samochodów osobowych nierzadko zamierzają sprzedać swój pojazd na rzecz nowszego, bardziej rozbudowanego i lepiej wyposażonego samochodu, który zagwarantuje im lepsze wrażenia z jazdy, mniejszą awaryjność i większy komfort. Kierowcy, którzy nie znają dzisiejszych metod sprzedaży samochodów oraz ci, którzy biorą udział w takich transakcjach raz na kilka lat mogą nie wiedzieć, jak sprawnie i skutecznie sprzedać swój samochód. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży skupu samochodów podpowiadamy w poniższym artykule kilka najważniejszych informacji, na które trzeba zwrócić uwagę przy sprzedaży samochodu. Zachęcamy do sprawdzenia, aby czekająca Cię transakcja sprzedaży przebiegała tak, jak sobie tego życzysz!

Jak ustalić wartość rzeczywistą samochodu osobowego?

Bez wątpienia jeśli jesteś właścicielem samochodu osobowego, który nabyłeś chciałbyś odzyskać jak największą kwotę, którą zapłaciłeś za auto. Warto już na samym początku procesu sprzedaży samochodu zdać sobie sprawę, że są marki i modele aut, które trzymają swoją wartość, dzięki czemu można sprzedać auto po latach z minimalną stratą, albo za kwotę zbliżoną do kwoty zakupu. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z nawet kilkudziesięcioprocentowym spadkiem wartości pojazdu. Warto mieć tego świadomość przy sprzedaży samochodu na własną rękę, bądź korzystając ze skupu aut. Jak sprzedać samochód po wartości rzeczywistej? Przede wszystkim warto realnie podejść do swojego auta. Sprawdzić obecny stan techniczny. Ocenić wizualnie jak auto prezentuje się z zewnątrz i w środku. Pozwoli to określić realną kwotę, jaką możemy zaproponować potencjalnym kupującym. Wiele osób wybiera skup samochodów w Poznaniu czy w okolicach, aby nie musieć samodzielnie zastanawiać się nad tym, w jaki sposób w ogóle ocenić przybliżoną wartość auta. Dla wielu osób może to być kluczowe rozwiązanie oraz jedna z najbardziej efektywnych możliwości sprzedaży własnego samochodu osobowego za bardzo dobre pieniądze. Przykładowo nasz skup aut Poznań oferuje bezpłatną wycenę, która powstaje na podstawie przeprowadzonych oględzin pojazdu osobowego w miejscu wskazanym przez klienta.

Dlaczego twoje auto jest wyjątkowe? Wypisz wszystkie cechy

Sprzedaż używanego auta jest dość dużym wyzwaniem zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie sprzedawał samochodu i zwyczajnie nie wie, jak zabrać się za sprzedaż. Mnogość ofert prezentowanych przez liczne portale ogłoszeniowe to doskonałe kompendium wiedzy i możliwość sprawdzenia wartości pojazdu. Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą swojego samochodu na własną rękę powinieneś więc w pierwszej kolejności spojrzeć obiektywnie na swoje auto, wypisać wszystkie wady i zalety. Zarówno skupiając się na lakierze jak i na wnętrzu pojazdu, gdyż na to zwracają uwagę potencjalni kupujący.

Jeśli nie orientujesz się w funkcjach oraz zastosowanej w swoim samochodzie technologii możesz także sprawdzić na portalach ogłoszeniowych, wyszukując dokładnie taki sam model auta i posiłkować się opisem, który został przygotowany przez sprzedającego. Możesz również zaczerpnąć informacji na tematycznych portalach internetowych, które dokładnie opisują wersje silnikowe oraz wyposażenie, które zostało wprowadzone do konkretnych roczników samochodów osobowych. W przypadku nowych samochodów możesz również udać się do dealera samochodowego, aby ten sporządził dokładną ekspertyzę i przeprowadził przegląd auta, który bez wątpienia będzie zaletą przy sprzedaży auta na własną rękę.

W zależności od posiadanego modelu samochodu, marki czy rocznika i wersji silnikowej dla klientów ważne są inne cechy. Możesz zwrócić uwagę na takie funkcje w swoim aucie jak:

 • poduszki powietrzne,
 • ABS,
 • ESP,
 • elektryczne szyby z przodu i z tyłu,
 • czujnik deszczu,
 • alufelgi,
 • klimatyzacja manualna / climatronic,
 • silnik.

Określenie tych podstawowych kwestii to dopiero początek przygody ze sprzedażą samochodu. Alternatywnym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze skupem samochodów w mieście, gdzie ominą Cię wszystkie powyższe kwestie. Najczęściej skupy samochodów to zespół zgranych i doświadczonych pracowników posiadających kompleksowe doświadczenie przy różnych transakcjach kupna i sprzedaży samochodów, dzięki czemu jedyne, czym powinieneś się przejmować to wybranie swojego nowego auta, gdyż transakcja sprzedaży obecnego pojazdu przebiegnie w parę chwil.

Wartość rynkowa auta - co ma na nią wpływ?

Wartość rynkowa pojazdu to w skrócie wartość pojazdu, którą potencjalny kupujący jest w stanie zapłacić za samochód. Warto dopasować własne wymagania do realiów rynkowych i jeszcze przed wystawieniem samochodu na sprzedaż sprawdzić podobne modele, z podobnym wyposażeniem na stronach ogłoszeniowych. Na wartość rynkową pojazdu ma wpływ kilka czynników takich jak:

 

 • wysoki przebieg pojazdu

W naszym kraju pojazdy z przekroczonym przebiegiem rzędu 200 000 stają się mniej interesujące dla potencjalnych kupujących mimo, że faktycznie auto może być w doskonałym stanie. W takich sytuacjach warto rozważyć możliwość przeprowadzenia darmowej wyceny w skupie samochodów w Poznaniu, gdzie całkowicie bezpłatnie można sprawdzić ile wart jest samochód mają na uwadze wszelkie wady i zalety auta.

 

 • przeszłość pojazdu

Auta powypadkowe często są brane pod uwagę przez klientów szukających konkretnych modeli dla siebie. Głównie ze względu na niższą wartość, w przypadku kiedy na lakierze pojawiają się wgniecenia czy zarysowania. Jeśli twoje auto brało udział w wypadku samochodowym warto będzie przedstawić klientowi zdjęcia przedstawiające stan techniczny i wizualny auta. Taka transparentność sprawi, że potencjalny klient będzie miał do Ciebie jako do sprzedającego auto większe zaufanie.

 

 • wyposażenie pojazdu

Wyposażenie auta, czyli to, co przyszły kierowca zostanie wsiadając do auta to jedna z najważniejszych kwestii, która wpływa na to, jakiej kwoty za samochód możesz oczekiwać. Jeśli Twój samochód wyposażony jest w klimatyzację, komplet opon na lato/zimę czy elektryczne szyby możesz spać spokojnie. Takie auta są w zupełności wystarczające zwłaszcza jeśli mówimy o starszych pojazdach, które poszukiwane są przez osoby potrzebujące mało wymagającego w naprawie środku transportu. Im lepsze wyposażenie samochodu osobowego tym wyższa kwota sprzedaży. 

Niezbędna będzie także dokładna analiza rynku. Zalecamy sprawdzenie kilkunastu tożsamych, albo bardzo podobnych jeśli chodzi o wyposażenie modeli samochodów tak, aby móc określić bez problemów jak może prezentować się wartość auta. Jako doświadczony skup aut Poznań często mamy do czynienia z różnymi samochodami osobowymi, dlatego wiemy, na jakie cechy zwracają uwagę potencjalni klienci i jakiego komfortu oczekują. Jeśli już określisz samodzielnie wartość pojazdu możesz przystąpić do wybrania metody sprzedaży swojego samochodu. Najbardziej popularne to po pierwsze wystawienie samochodu jako ogłoszenie na znanych portalach, gdzie obecni są potencjalni kupujący, bądź też skorzystanie z możliwości bezproblemowego i szybkiego skupu samochodów w mieście.

Przygotuj niezbędne dokumenty

Sprzedaż samochodu to nie tylko część związana z przygotowaniem własnego pojazdu - zarówno wyczyszczeniem od środka i od zewnątrz, ale także z koniecznością skompletowania wszystkich niezbędnych do sprzedaży elementów. Kompletowanie dokumentów podczas przyjazdu potencjalnego klienta, który zdecydowany jest na zakup pojazdu może być stresująca i powodować niepotrzebne zamieszanie. Dlatego jeszcze przed wystawieniem samochodu na sprzedaż przez portale ogłoszeniowe czy przed kontaktem ze skupem samochodów w wybranej przez siebie miejscowości sprawdź wszystkie dokumenty i najlepiej umieść je w jednym miejscu. Jakich dokumentów będziesz potrzebować przy sprzedaży samochodu?

 

 • dowód rejestracyjny pojazdu

Jest to dokument, który z całą pewnością bierzesz ze sobą podczas każdej podróży, dlatego jego skompletowanie raczej nie powinno być problematyczne

 

 • rachunki z napraw pojazdu

Wypunktowanie wszystkich napraw, które miałeś okazję zrealizować przy sprzedawanym modelu samochodu nie będzie znaczyło wiele kiedy nie będziesz mógł podeprzeć się fakturami czy rachunkami z warsztatów samochodowych. Posiadanie rachunków może sprawić, że auto będzie miało większą wartość niż samochody konkurencyjne, które nie posiadają tego rodzaju dokumentów potwierdzających przebyte naprawy,

 

 • karta pojazdu

Nie jest wymagana, jednak jeśli kupowaliśmy samochód i została wydana karta pojazdu warto dołączyć ją do pozostałych dokumentów. W karcie pojazdu, szczególnie w starszych modelach samochodu zapisywane są informacje o właścicielach pojazdu w przeszłości, co może okazać się bardzo istotną informacją dla osób, które są zainteresowane zakupem.

 

Oględziny auta - jak negocjować i sprzedać auto?

Sprzedaż samochodu to przede wszystkim negocjacje na miejscu. Rzadko kiedy zdarzają się przypadki, kiedy transakcja sprzedaży samochodu pozbawiona jest elementu negocjacji wartości pojazdu tak, aby spotkać się mniej więcej w połowie oczekiwań swoich i potencjalnego kupującego. Dlatego warto zrobić wszystko przed przyjazdem zainteresowanego klienta, aby ograniczyć możliwość wypunktowania rzeczy do poprawy. Jedną z kwestii podstawowych jest odpowiednie wyczyszczenie samochodu oraz doprowadzenie go do odpowiedniego stanu. Warto przed każdym przyjazdem potencjalnie zainteresowanego klienta udać się na myjnię samochodową i zarówno w środku, ale i na zewnątrz doczyścić pojazd.  W przypadku, gdy lakier samochodu prezentuje się bardzo dobrze i nie widać na pierwszy rzut oka żadnych ubytków ograniczysz możliwość negocjacji potencjalnie zainteresowanemu klientowi.

 

Pamiętaj jednak, że jeśli nie możesz pozwolić sobie na godziny spędzone na pokazywaniu samochodu potencjalnym klientom możesz skorzystać z możliwości jakie dają skupy samochodów. Skup samochodów w Poznaniu czy w okolicach to ostatnimi czasy jedna z najbardziej dogodnych możliwości sprzedaży własnego pojazdu przy minimum wysiłku. Skup samochodów Poznań umożliwi Ci komfortową sprzedaż, podczas gdy jedyne co będziesz musiał zrobić to podpisać umowę kupna sprzedaży.

Pewny samochód z MS Auto Car

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.